Novinky

Renovace silážní jámy

Mnoho zemědělských podniků a soukromých zemědělců se v dnešní době potýká s problémem havarajních stavů jejich současných silážních žlabů a stojí před otázkou, zda staré jámy tradičním způsobem (za použití betonu) rekonstruovat či postavit jámy nové. Obě řešení s sebou nesou nemalé náklady a jsou velmi časově náročná.

Třemošenská a.s., která se nachází nedaleko Plzně a již mnoho let využívá desky Replast ve své dojírně, přišla s nápadem využít desky z recyklovaného PVC i  na zpevnění poničených, popraskaných a drolících se zdí silážní jámy, ze kterých navíc vystupují železné armatury.

Desky Replast z recyklovaného PVC jsou odolné vůči kyselinám, hnojivům i výkyvu teplot. Jejich montáž je velmi snadná a rychlá. Při poškození některé z desek je možné desku jednoduše vyměnit či opravit a není potřeba rekonstruovat celou plochu stěny či podlahy (bez vlivu na funkčnost a odolnost) jako je tomu např. u betonu. Jedná se tak o velmi rychlé, funkční a finančně dostupné řešení.

Celková rekonstrukce silážní jámy v Třemošenské a.s. trvala 14 dní. Desky byly ke zdi připevněny nerezovými natloukacími vruty a nejvíce „ohrožené“ části silážní jámy (spodní části stěn, rohy a hrany silážní jámy) byly vyztuženy ocelovými pásky, které ochraňují desky před neopatrnou manipulací s nakládací technikou.

Pokud i vy stojíte před stejným problémem jako výše zmíněná společnost, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vás navštívíme a nabídneme Vám možná řešení.

Budeme se na Vás těšit.

Váš tým Replast 🙂

 

Zpět na novinky

Kontaktujte nás

Napište nám mail nebo nám zavolejte

Telefon: +420 371 108 284


Kontaktní formulářNajdete nás na adrese:

Ke Karlovu 1099/21, 301 00 Plzeň
Zobrazit na mapě